Czy płukanie wkładów do filtrów Atlas Filtri Hydra może być zupełnie bezobsługowe? Z automatem K-Matic nie musisz już pamiętać o ręcznym odkręcaniu zaworu spustowego, aby przepłukać filtr i usunąć zatrzymane na jego powierzchni zanieczyszczenia. Sprawdź, co potrafi nowe urządzenie z portfolio Atlas Filtri.

Automat do płukania wkładów dedykowany serii Atlas Filtri Hydra

Zawór spustowy K-Matic to zupełnie nowy automat do płukania wkładów dedykowany specjalnie dla serii Hydra – popularnych narurowych filtrów samoczyszczących włoskiego producenta Atlas Filtri.

Urządzenie działa na baterie 9V (nie dołączone do zestawu), dzięki czemu nie potrzebujesz stałego dostępu do prądu elektrycznego, a tym samym znacznie łatwiejszy staje się montaż. To duże udogodnienie i wielka zaleta tego automatu do płukania wkładów, ale to nie wszystko! K-Matic wyróżnia się na rynku spośród innych urządzeń tego typu wyjątkowo prostą obsługą. Korzystając z cyfrowego wyświetlacza na frontowym panelu możesz zaprogramować zarówno interwały płukania wkładu, jak i czas samej regeneracji. Producent zadbał także o funkcję płukania natychmiastowego, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Łatwe płukanie bez potrzeby ręcznej obsługi urządzenia

Z zaworem K-Matic nie musisz ręcznie inicjować płukania wkładu filtracyjnego, bo wszystko możesz zaprogramować wcześniej. Urządzenie jest wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie wody i wysokie zapylenie. To zatem idealne rozwiązanie, jeśli korzystasz z filtrów Atlas Filtri Hydra w swojej instalacji.

Częstotliwość płukania możesz dopasować do jakości wody, a także rodzaju zabrudzeń oraz indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że wkład filtracyjny pracujący na wodzie mocno zanieczyszczonej (szczególnie głębinowej wodzie studziennej) będzie prawdopodobnie wymagał częstszego i dłuższego płukania niż przy wodzie wodociągowej.

Chcesz uzyskać informacje o automacie do płukania wkładów K-Matic dedykowanym do filtrów Atlas Filtri Hydra? Zapraszamy do kontaktu.