NordVPN ochroni Twoje dane dzięki szyfrowaniu

NordVPN

VPN jest pierwszym, co przychodzi na myśl osobie dobrze zorientowanej w kwestiach związanych z bezpieczeństwem w sieci. Oczywiście nie jest to kwestią przypadku. Sieci te są znane z niezawodności i pewności, dają niemalże gwarancję bezpieczeństwa. Dlaczego tak się dzieje? Jak można to wykorzystać? Postaram się odpowiedzieć na te pytania.

VPN od strony technicznej

Skuteczność VPN jest miarą kilku zastosowanych w niej rozwiązań, które, złożone ze sobą razem, dają użytkownikowi gwarancję pełnego bezpieczeństwa. Pierwszym jest protokół zabezpieczający, którego zadaniem jest stworzenie bezpiecznego połączenia i to prawie tak doskonałego, jakie zapewnia fizyczne połączenie dwóch komputerów przy użyciu kabla. Istnieją różne typy protokołów, najpopularniejszym z nich zdecydowanie jest OpenVPN. Można go używać samodzielnie, ale o wiele lepiej jest skorzystać z profesjonalnej usługi, jaką zapewnia na przykład NordVPN. Usługi płatnej, ale wartej swojej ceny (dodatkowo w sieci łatwo jest się natknąć na kupon rabatowy do NordVPN), bo związanej z całym szeregiem dodatkowych przywilejów.

NordVPN to serwery VPN na całym świecie

Jedną z głównych zalet jest fakt, że trudno jest wskazać miejsce na świecie, w którym nie funkcjonowałyby serwery VPN tej firmy. To umożliwia zatem nie tylko bardzo szybkie działanie usługi, ale też anonimowość, bo to właśnie serwer jest rodzajem pośrednika między nami, a miejscem przeznaczenia wysłanych przez nas danych. Ostatnim czynnikiem, który determinuje ogromną skuteczność VPN jest opcjonalne szyfrowanie. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest algorytm AES 128-bit lub 256-bit. Tłumacząc dosyć pobieżnie, te dwie liczby stanowią o długości znaków w kluczu, który umożliwia dostanie się do naszego zaszyfrowanego połączenia. Aby zbadać wszystkie możliwe kombinacje klucza, który ma ponad sto znaków, najszybszy komputer świata musiałby pracować miliony lat, co chyba mówi samo za siebie.

Serwery NordVPN w Europie
Lokalizacja serwerów NordVPN w Europie – setki serwerów VPN w prawie każdym kraju

Odblokuj dostęp do zablokowanych treści

Skuteczność to jedno, wszystkie techniczne aspekty działania VPN mocno działają na wyobraźnię, ale do czego tak właściwie może się to przydać człowiekowi, który nie jest prezydentem i raczej nie jest bezpośrednio narażony na próbę kradzieży swoich danych? Jednym z najpopularniejszych metod użycia VPN jest odblokowywanie zablokowanej geograficznie zawartości. Więcej na ten temat przeczytasz pod adresem https://www.kupony.org/blog/zmiana-geolokalizacji-ip-dzieki-nordvpn/. Czasami zdarza się tak, że film na YouTube jest zablokowany w określonym kraju, a biblioteki filmów na Netflix’ie znacząco różnią się w zależności od naszego położenia – w amerykańskim jest mnóstwo filmów, których nie ma w hiszpańskim i odwrotnie. Dzięki VPN-om jesteśmy w stanie zyskać dostęp do takich treści. Ba, czasami jest też tak, że hotele lub lotniska zmieniają ceny w zależności od kraju pochodzenia klienta i dzięki szyfrowaniu być może uda nam się zaoszczędzić niemałą sumkę.

Dzięki NordVPN możesz „być” wszędzie

Niektórym osobom zależy na tym, by nikt nie był w stanie wywnioskować lokalizacji należącego do nich urządzenia, a do takich wniosków dochodzi się przede wszystkim poprzez wnikliwe zbadanie adresu IP. Usługa VPN umożliwia ukrycie tego adresu. Dokładne zaszyfrowanie swoich danych przydaje się też w miejscach, gdzie są one szczególnie narażone, na przykład podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi.

Możesz bez ryzyka testować NordVPN przez 30 dni. Skorzystaj z oferty limitowanej i zapłać za NordVPN mniej.

Posted in

Michał Piotrowicz

Od kiedy dostałem pierwszy komputer wiedziałem, że to będzie moja pasja. Jestem po studiach w Anglii, obecnie pracuję w jednej z bardziej renomowanych korporacji, a artykuły piszę hobbystycznie. Moją słabością, do której mogę się przyznać bez żadnych wyrzutów, są zabytkowe samochody. W wolnych chwilach pomagam bratu w ich renowacji. Kto by nie chciał poczuć wiatru we włosach, jadąc oryginalnym Caddilaciem?

2 komentarze


  1. Ciekawy temat, bo ja sam szukam jakiegoś rozwiązania VPN dla siebie. Chcę by było szybkie i niezawodne. Wybrałem do testów NordVPN, Ivacy VPN, Ghost VPN oraz Express VPN. Jak dotąd najlepiej sprawdza się właśnie NordVPN. Już nie chodzi o to, że serwerów ma najwięcej, ale po prostu działa szybko i stabilnie.

    Odpowiedz

  2. Jest jeszcze jedna funkcja NordVPN, która powoduje, że jak dla mnie jest to najlepsza usługa VPN, o której to autor artykułu nie wspomniał. Chodzi o proxy, które znajduje się w ofercie. Można bowiem korzystać z serwerów VPN, czyli tak naprawdę z tego, do czego ta usługa została stworzona. Ale jeśli ktoś potrzebuje serwera proxy to też może do tego wykorzystać NordVPN, gdyż każdy z serwerów działa też z usługą proxy. Dla mnie super przydatna opcja.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *