Posiadając stronę internetową i chcąc poprawić jej widoczność w wyszukiwarkach najczęściej nawiązujemy współpracę z agencją SEO. Jest to oczywiście wygodne rozwiązanie. Pozycjonowaniem strony zajmują się specjaliści w tej dziedzinie. Trzeba jednak pamiętać, aby agencji nie zostawiać samej sobie. Jej pracę należy kontrolować.

Dokładny monitoring pozycji w SE Ranking

Przede wszystkim współpracując z agencją SEO należy się zaangażować i poświęcić przynajmniej kilkanaście minut dziennie na sprawdzenie tego co się dzieje ze stroną. Już podstawą jest monitoring pozycji. Nie czekając na raporty od agencji SEO także samodzielnie powinno się sprawdzać pozycje. Można do tego użyć narzędzia SE Ranking. Warto jednak nie sprawdzać pozycji tylko tych fraz, na które podpisana została umowa z agencją SEO, ale także wielu innych. Strona bowiem w procesie pozycjonowania osiąga wysokie pozycje nie tylko na te frazy, na które zostały wybrane, ale także na inne, na które strona rośnie w wynikach w sposób naturalny.

Analiza ruchu i źródła odwiedzin

Jeśli chodzi o frazy kluczowe to warto także sprawdzać to co dokładnie dzieje się na stronie. Innymi słowy, należy analizować źródła ruchu na stronie. Dzięki temu możemy uzyskać bardzo przydatne informacje. Może się okazać, że nasza strona generuje spory ruch na frazy, które wcześniej nawet nie przyszły by nam do głowy. Dzięki temu może się okazać, że warto jest dokonać mniejszych lub większych zmian na samej stronie. Zestaw narzędzi SE Ranking posiada integrację z Google Analytics, co ułatwia analizę.

Monitoring linków przychodzących w SE Ranking

Niezwykle ważna jest także analiza linków przychodzących. Warto być w tym temacie na bieżąco. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której nasza strona nagle zniknie z wyników wyszukiwania, ponieważ agencja źle realizowała zadania związane z pozyskiwaniem linków przychodzących. Narzędzie wspomniane wcześniej pokaże nam informację czy wszystko jest w porządku czy nie. A jeśli nie wskaże te miejsca. Dlatego warto samodzielnie monitorować linki przychodzące. Jeśli zauważymy coś niepokojącego zawsze będziemy mogli w porę zareagować kontaktując się z agencją SEO.

Stała analiza konkurencji w SE Ranking

W jakim jeszcze aspekcie powinno się kontrolować pracę agencji SEO? Jest to kwestia podejścia do naszej konkurencji. Przede wszystkim należy się upewnić czy agencja na początku współpracy przeprowadziła analizę konkurencji oraz czy sprawdza poczynania konkurencji na bieżąco. Kiedy prowadzimy biznes zawsze sprawdzamy jakie działania podejmuje nasza konkurencja. Niestety w internecie często tego nie robimy. To błąd. Trzeba bowiem wiedzieć, że internet rządzi się swoimi prawami. Może się okazać, że w wyszukiwarce konkurujemy ze stronami, które wcześniej nawet nie przyszły by nam do głowy.

Zadbaj o odpowiednie narzędzie SEO

Podsumowując, agencji SEO nie można postawić samej sobie. Jej prace należy monitorować oraz kontrolować. Wykorzystać można do tego celu wspomniane narzędzie SE Ranking, które oferuje swoim użytkownikom wszelkie narzędzia do przeprowadzenie powyższych analiz. Co ważne, wykorzystać można także kod rabatowy na wybrany przez nas pakiet. Dzięki kontroli sami mamy większe poczucie bezpieczeństwa względem tego, co dzieje się z naszą stroną internetową i kiedy zauważymy coś niepokojącego zawsze możemy zareagować. Mogę jeszcze dodatkowo polecić WebCEO, choć uważam, że zestaw narzędzi SE Ranking wygrywa w aspekcie cena/jakość. Jeśli możesz sobie pozwolić na 2 narzędzia SEO to WebCEO również będzie dobrym wyborem.

Skorzystaj z oficjalnego kuponu rabatowego na SE Ranking i monitoruj efekty kampanii SEO jeszcze taniej.