Aby nauczyć się obsługi programu graficznego Photoshop, warto wziąć udział w kursie, który krok po kroku pokaże, jak wykorzystać w pełni jego możliwości. W tej roli najlepiej sprawdzą się profesjonalne kursy płatne!

Jak poznawać możliwości Photoshopa?

Kursy nauki obsługi programu Photoshop można podzielić zasadniczo na dwie kategorie, a mianowicie na kursy bezpłatne i płatne. Te darmowe można znaleźć głównie w serwisie YouTube, natomiast płatne oferują specjalizujące się w e-learningu serwisy internetowe, jak Udemy czy Strefa Kursów.

Chociaż bezpłatne kursy wydają się doskonałym pomysłem, ponieważ za naukę nie musimy płacić wtedy ani grosza, to jednak warto zaznaczyć, że te płatne są częściej rekomendowane. Dlaczego?

Czy płatny kurs Photoshop będzie lepszy?

Płatny kurs uczący obsługi programu graficznego Photoshop to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się, jak w pełni wykorzystać jego funkcje i narzędzia, aby pracować jeszcze bardziej efektywnie.

Gdy zdecydujemy się na wybrani płatnego kursu Photoshop, możemy przede wszystkim otrzymać dostęp do wysokiej jakości zajęć, które doskonale nadają się zarówno dla osób początkujących, jak również dla tych posiadających większe doświadczenie i chcących poszerzyć swoje umiejętności.

Strefa Kursów - Wizualizacja architektury

Niektóre wizualizacje 3D są tak realistyczne, że trudno odróżnić je od zdjęć. Akurat nie tyczy się to powyższej ilustracji, ale graficy od wizualizacji 3D również korzystają z Photoshopa, by dodać finalnym renderom realizmu

Dlaczego ja wolę kursy płatne od darmowych?

Wśród głównych zalet kursów płatnych znajdują się:

  • różne poziomy zaawansowania zajęć
  • dopracowany, usystematyzowany system nauki
  • możliwość pobrania kursu i korzystania z niego offline
  • materiały, na których można wykonywać ćwiczenia
  • regularne aktualizacje kursu
  • najlepsza jakość obrazu i dźwięku
  • możliwość skontaktowania się z autorem kursu

Co więcej, płatny kurs Photoshop wcale nie musi kosztować bardzo dużo! Taki e-learning rozpoczyna się już od około 50 złotych. Do dyspozycji mamy także nieco droższe kursy on-line kosztujące po 100-200 złotych, które obejmują jeszcze więcej lekcji prezentujących teorię i praktykę obsługi programu Photoshop. To bardzo atrakcyjne ceny w porównaniu z kursami stacjonarnymi!

Jak wybrać najlepszy płatny kurs Photoshop?

Dzisiaj do dyspozycji osób chcących poznać bliżej możliwości programu Photoshop znajduje się szeroka gama różnych kursów płatnych.

Na świecie jednym z najbardziej popularnych serwisów e-learningowych oferujących kursy Photoshop jest Udemy. Możemy znaleźć tam pełną paletę kursów płatnych po angielsku oraz po polsku, które w przystępny sposób prezentują wiedzę i umiejętności.

Udemy - Photoshop visualization for architects

Photoshop ma bardzo szerokie zastosowanie, choć większości kojarzy się zapewne z retuszem zdjęć… jednak nawet architekci korzystają z Photoshopa, czego dowodem jest choćby ten kurs online z platformy Udemy

Platforma szkoleniowa z polskimi kursami online

W Polsce do wyboru mamy także specjalne serwisy, na przykład Strefa Kursów, który już od ponad 10 lat działa na naszym rynku i oferuje różnego rodzaju kursy w ramach obsługi programowania i nie tylko. Osoby chcące skorzystać z kursów w serwisie Strefa Kursów mogą otrzymać 10% rabatu na swoje pierwsze zamówienie!

Podsumowując, płatny kurs Photoshop to na pewno doskonała inwestycja, która będzie mogła szybko przynieść świetne zyski. Profesjonalne, kompleksowe, a przy tym przystępne cenowo kursy obsługi tego programu graficznego to najlepsza propozycja dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się, jak wycisnąć z niego jak najwięcej!

Dla mnie istotnym kryterium podczas wyboru szkolenia jest efektywność nauki. Dlatego ja uczyłem się obsługi Photoshopa przy pomocy kursów płatnych z dwóch wymienionych wyżej platform.