Skuteczna analiza zachowania użytkowników na stronie internetowej jest kluczowa dla zapewnienia użytkownikom funkcjonalnych rozwiązań pozwalających na zwiększenie zainteresowania korzystaniem z serwisu internetowego. Aplikacja pozwalająca na nagrywanie odwiedzających, którą jest Smartlook może zapewnić wyjątkowe możliwości analizowania zachowania użytkowników.

Po co nagrywać sesje użytkowników w Smartlook?

Nagranie pozwala na sprawdzenie jak użytkownik zachowuje się na stronie przez cały czas przebywania na niej. Obserwować można poruszanie się kursora myszki użytkownika, co pozwala na zapoznanie się między innymi z tym, jakie elementy klika użytkownik, czy jak poszukuje informacji na stronie. Wykorzystanie możliwości oferowanych przez aplikację Smartlook na zapewnienie pogłębionej analizy poprzez zobaczenie, jak użytkownicy używają strony. Pozwala to na zorientowanie się jakie elementy strony wymagają poprawy. Analiza umożliwia również ujawnienie miejsca kliknięć użytkowników na stronie, a także można zrozumieć odczucia odwiedzających strony w kontakcie z serwisem internetowym.

Poprawianie funkcjonalności strony

Jeśli na stronie internetowej występują błędy może to prowadzić do rezygnowania użytkowników z korzystania ze strony internetowej. Wykorzystując Smartlook można wcielić w życie wiele narzędzie pozwalających na wykrywanie błędów na stronie. Jedną z funkcji jest możliwość sprawdzenia błędów JavaScript, które pojawiły się w przeglądarce użytkownika wizytującego stronę internetową. Występowanie błędów na stronie może znacznie utrudnić korzystanie ze strony przez użytkowników wykorzystujących konkretny typ wyszukiwarki. Jednocześnie takie błędy mogą być uciążliwe dla użytkowników. Przekładać się to może również na brak możliwości wyświetlania konkretnych elementów strony na wybranych przeglądarkach.

Dane o stronie internetowej:
– za pośrednictwem aplikacji można wykorzystać wiele różnorodnych form zbierania danych
– dane w formie diagramów pozwalają na kontrolowanie zbiorczo choćby ścieżek konwersji
– heatmapy, czyli mapy cieplne mogą być wykorzystywane do różnych sposobów śledzenia zachowań użytkowników.

Różne wersje narzędzia Smartlook

W aplikacji Smartlook można korzystać z różnych funkcji, a także różnej skali możliwych do nagrania użytkowników. Pozwala to na wybranie takiej wersji aplikacji, która jest dopasowana do oczekiwań konkretnego serwisu. Małe serwisy internetowe czy nowe strony, które mają mniejszy ruch mogą decydować się na mniej rozbudowane pakiety. Będą one wystarczające pozwalają na nagranie kilkunastu tysięcy użytkowników oraz zapisania tych nagrań z możliwością wglądu. Natomiast duże serwisy mogą decydować się na nagrywanie milionów użytkowników, co pozwala na budowanie również dużo bardziej rozbudowanych zestawów danych. Przekłada się to bezpośrednio na możliwe do realizowania analizy zachowań użytkowników. Poszczególne pakiety, w których oferowana jest aplikacja dostępne są w różnych cenach. Wykorzystać można również takie opcje jak kupon rabatowy. Odpowiednie dopasowanie ceny pakietu pozwala na korzystanie z takiej wersji aplikacji Smartlook, na którą serwis internetowy może sobie pozwolić.

Najpopularniejszym narzędziem do nagrywania sesji użytkowników jest zapewne Hotjar, choć Smartlook pod względem funkcjonalności depcze mu po piętach. Jest też tańszy, a wykorzystując kupon rabatowy Smartlook możesz z niego korzystać jeszcze taniej. Znajdziesz go na tej stronie.