Jeśli masz stronę internetową na platformie WordPress, na pewno interesuje Cię generowanie większej liczby odwiedzin i mniejszej ilości rezygnacji zaraz po wejściu na stronę, czyli tzw. wskaźnika porzuceń w Google Analytics. Co może wpływać na taki stan rzeczy? Zawartość nieadekwatna do oczekiwań albo po prostu zbyt długie ładowanie się strony. Warto zadbać by efektowna grafika dobrze się ładowała. Loga, zdjęcia, miniatury, wszystkie tworzą kompozycję strony i muszą być odpowiednio skompresowane, czyli rozmiar pliku graficznego musi być zmniejszony, z jak najmniejszą szkodą dla jakości grafiki.

Rodzaje optymalizacji w ShortPixel

Kompresja zdjęć może być wykonana w sposób bezstratny, wtedy jednak grafika zostanie pomniejszona. Jeśli godzimy się na pewne niewidoczne na pierwszy rzut oka artefakty, kompresja stratna pozwoli zachować wielkość zdjęcia i jak najlepszą jego jakość. Jest jeszcze trzeci rodzaj kompresji, który dedykowany jest dla stron grafików, architektów czy w szczególności fotografów. Dla nich jakość zdjęcia jest najistotniejsza, dlatego akceptowalne będzie dla nich nieco wolniejsze działanie strony, które jednak nie będzie mniejsze od przeciętnej szybkości ładowania. Wtyczka WordPress, która oferuje aż trzy rodzaje kompresji to ShortPixel. Więcej na temat trybów kompresji znajdziesz na stronie https://www.kupony.org/blog/kompresja-zdjec-w-wordpress-wtyczka-shortpixel/

Darmowy pakiet ShortPixel

Po zarejestrowaniu i stworzeniu darmowego konta można kompresować 100 obrazów miesięcznie. Co bardzo istotne pakiet jest odnawialny więc nie mamy tu tak jak w przypadku podobnych stron okresu testowego, co jest dużym atutem tej wtyczki i stawia ją na absolutnym topie. Wszystko odbywa się w chmurze, dlatego nie obciąża serwera. Pobrane ze strony obrazy kompresowane są w ten sposób, a następnie automatycznie zastępują poprzednie. Oczywiście jest możliwość stworzenia kopii zapasowej, co trzeba zaznaczyć w ustawieniach wtyczki. Tam też wybiera się sposób kompresji, a także maksymalne wymiary grafiki. To bardzo wygodne narzędzie które w szybki sposób sprawi, że strona znów będzie działać jak należy i pozwalać na szybkie ładowanie podstron po kliknięciu.

Pakiety płatne dla wymagających

Oczywiście można wykupić również pakiety płatne. Ten najtańszy kosztuje niecałe $5, a najdroższy w wersji XXL niespełna $30 miesięcznie. Największy pozwala na kompresję nawet 55 tys. obrazów miesięcznie. Dodatkowo na kilku stronach można używać tego samego klucza API, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność tej wtyczki. Wygodna płatność w systemie PayPal pozwala dokonać zakupu pierwszej miesięcznej subskrypcji. Kolejne fakturowanie odbywa się automatycznie, do momentu rezygnacji. Dla osób, które tworzą profesjonalne blogi i mają już swoją rzeszę czytelników, a także dla tych które prowadzą swoją działalność gospodarczą w internecie z pewnością odpowiednie będą wersje płatne, ze względu na częstą aktualizację galerii zdjęć. W ten sposób fotograf prezentując swoje prace może zdobyć nowych klientów, a dzięki technologii Glossy może po kompresji zachować najwyższą jakość obrazu i jednocześnie zoptymalizować stronę pod kątem wyszukiwarki internetowej. ShortPixel oferuje najwyższą jakość kompresji spośród dostępnych wtyczek WordPress.

Komercyjny pakiet ShortPixel możesz mieć taniej. Sprawdź aktualne kupony rabatowe do ShortPixel.