Platforma Airbnb sprzyja wszystkim osobom, które chcą z podróży wycisnąć jak najwięcej. Domy czy mieszkania, które można wynająć pochodzą od najróżniejszych osób, przez co można postawić na niebanalne rozwiązania architektoniczne, zupełny minimalizm i wyjątkowe otoczenie. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić pobyt w danym mieście Airbnb przygotowało nową zakładkę „atrakcje Airbnb”, które pozwalają doświadczyć jeszcze więcej przygód w trakcie urlopu.

Konkretne atrakcje od sprawdzonych gospodarzy

Atrakcje Airbnb są stworzone bardzo intuicyjnie, aby każdy znalazł coś dla siebie. Wystarczy wybrać w serwisie odpowiednią zakładkę, po czym można wpisać nazwę miasta i wedle tego wyszukiwać co akurat jest dostępne. Można także skorzystać z podanych podkategorii: jedzenie i picie, koncerty, przyroda, surfing, rozrywka, zajęcia i warsztaty, życie nocne, sport, historia, zdrowie i pielęgnacja, sztuka, muzyka, charytatywnie. Następnym krokiem będzie wytypowanie atrakcji, która jest skrótowo opisana, a odwiedzając daną podstronę można dowiedzieć się już większych szczegółów takich jak: dane gospodarza, opis atrakcji, co trzeba wiedzieć, jaki trzeba mieć poziom umiejętności oraz wiek, co jest zapewnione, dokładne miejsce spotkania, wolne terminy, czas atrakcji, zdjęcia gości, recenzje gości. To właśnie te dwie ostatnie opcje przyczyniają się do podjęcia decyzji, która będzie miarodajna dzięki sprawdzeniu tego, czy inni byli bardzo zadowoleni.

Szczegółowy dobór atrakcji

Pozostaje zatem wybór atrakcji, która ma nas zachwycić w każdym calu. Atrakcje Airbnb rezerwuje się w konkretnym terminie. Na stronie każdego gospodarza sprawdzimy ile jest jeszcze miejsc wolnych oraz czy akurat w trakcie naszego pobytu znajdzie się czas dla nas. Po zalogowaniu uzyskuje się dostęp do pełnej rezerwacji i wykupienia atrakcji. Co jest istotne – udział w danej atrakcji może brać osoba, która wykupuje daną atrakcję dla siebie lub też dla siebie i swojej grupy. Nie trzeba mieć zarezerwowanego noclegu w danym miejscu, by móc skorzystać z atrakcji. Wystarczy założyć konto (warto podać kupon Airbnb) i można wybierać najróżniejsze doświadczenia, które trwają zazwyczaj kilka godzin lub cały dzień.

Mistrzowskie urozmaicenie z Airbnb

Spędzając urlop na Bali można wynaleźć niesamowite atrakcje, które wypełnią nam czas i nie będziemy tylko leżeć na plaży. Do dyspozycji mamy tutaj, np.:

  • lekcje surfingu
  • podróż na Jawę

Z kolei odwiedzając Norwegię możemy postawić na nietuzinkowe doświadczenia i dowiedzieć się więcej:

  • w czasie spaceru historycznego po Oslo
  • w trakcie zajęć artystycznych

W przypadku pobytu w Nowym Jorku możemy przeżyć coś pospolitego a zarazem wyjątkowego, gdyż można się udać na:

  • przejażdżkę rowerową przez Brooklyn Bridge
  • sesję zdjęciową w plenerze z widokiem wielkich wieżowców w tle z profesjonalnym fotografem

W Polsce największe miasta także posiadają swoje atrakcje. Z czego naszą uwagę zwrócić mogą:

  • warsztaty kulinarne w Warszawie
  • spacer po Krakowie z fotografem
  • wspinaczkę z przewodnikiem w Sandomierzu

Więcej na ten temat przeczytasz na portalu PotegaPasji.pl