Nie każdego stać na wystawne wakacje w pięciogwiazdkowych hotelach. Chyba każdy potrzebuje jednak odpoczynku i chwilowej zmiany klimatu – przynajmniej raz do roku. Dzięki serwisowi Airbnb można zorganizować niezapomniane wakacje, które nie zrujnują domowego budżetu.

Czym jest Airbnb?

Airbnb to portal, który pośredniczy pomiędzy osobami prywatnymi wynajmującymi swoje lokum przyjezdnym. Znaleźć tam można najróżniejsze kwatery – poczynając od skromnych pokoików za niewielkie pieniądze, a kończąc na luksusowych apartamentach i willach z basenem. Na Airbnb można znaleźć też takie ciekawostki jak noclegi w domkach na drzewach, zaadaptowanych na mieszkania starych wagonach kolejowych czy szałasach na pięknych piaszczystych plażach.

kupon airbnb

Dla każdego coś miłego

Strona posiada intuicyjną i sprawnie działającą wyszukiwarkę, dzięki której można ustawić filtr i przeglądać oferty bazując na ich cenie, lokalizacji i ilości miejsc noclegowych. Ofert jest mnóstwo i pochodzą z całego świata. Serwis to świetna alternatywa dla hoteli i pensjonatów, które mogą być droższe i oferować mniej udogodnień. To także dobry sposób na poznanie zwyczajów i kultury danego państwa, często bowiem dzieli się dom razem z jego stałymi mieszkańcami.

Jak sprawić by nocleg był jeszcze tańszy?

W internecie można znaleźć informacje o kodach rabatowych. Kupon Airbnb może na przykład uprawniać nowych użytkowników do odebrania powitalnej zniżki w wysokości 100 zł. Serwis nagradza także osoby przyciągające nowych użytkowników. Za każdą nową osobę, która zaloguje się na stronie i dokona rezerwacji, przyznawane są dodatkowe benefity.

Szybka rejestracja w Airbnb

Zakładanie konta na Airbnb jest wyjątkowo proste i zajmuje dosłownie kilka chwil. Wystarczy uzupełnić swoje dane osobiste i wprowadzić numer karty kredytowej. Plusem serwisu są płatności bezgotówkowe, co eliminuje ewentualne nieporozumienia na miejscu i ogranicza do minimum wyłudzenia gotówki przez nieuczciwych gospodarzy.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Serwis Airbnb oferuje tanie noclegi i jest w stu procentach bezpieczny. Pracownicy czuwają nad tym, aby oferty były wiarygodne i dokładnie opisane. W każdym momencie pobytu możliwy jest telefoniczny bądź mailowy kontakt z obsługą portalu, która w razie konieczności może interweniować w przypadku jakiegokolwiek sporu. Użytkownicy mają również możliwość wystawiania recenzji po zakończeniu pobytu. Jeszcze bardziej wpływa to na poprawę bezpieczeństwa i wiarygodność oferty. Strona zakłada możliwość komunikacji między wynajmującym a gospodarzem, ale korespondencja odbywa się wyłącznie na łamach serwisu – dzięki temu nie ma mowy o żadnych nieuczciwych układach.

Dodatkowe opłaty w Airbnb

Strona internetowa zarabia na pośrednictwie między gospodarzami a podróżnikami. Przez to nalicza drobne opłaty serwisowe, które zwykle stanowią kilka procent od całej wartości rezerwacji. W kwestii dodatkowych opłat warto czytać warunki zakwaterowania. Gospodarze czasem wymagają uiszczenia kaucji, która blokowana jest na karcie kredytowej. Przy okazji dłuższych pobytów naliczana jest także opłata za sprzątanie.

A Ty jakie masz doświadczenia z Airbnb? Wolisz wczasy na własną rękę, czy turystykę zorganizowaną?