Skąd wziąć oficjalny kupon Airbnb?

airbnb

Nie każdego stać na wystawne wakacje w pięciogwiazdkowych hotelach. Chyba każdy potrzebuje jednak odpoczynku i chwilowej zmiany klimatu – przynajmniej raz do roku. Dzięki serwisowi Airbnb można zorganizować niezapomniane wakacje, które nie zrujnują domowego budżetu.

Czym jest Airbnb?

Airbnb to portal, który pośredniczy pomiędzy osobami prywatnymi wynajmującymi swoje lokum przyjezdnym. Znaleźć tam można najróżniejsze kwatery – poczynając od skromnych pokoików za niewielkie pieniądze, a kończąc na luksusowych apartamentach i willach z basenem. Na Airbnb można znaleźć też takie ciekawostki jak noclegi w domkach na drzewach, zaadaptowanych na mieszkania starych wagonach kolejowych czy szałasach na pięknych piaszczystych plażach.

kupon airbnb

Dla każdego coś miłego

Strona posiada intuicyjną i sprawnie działającą wyszukiwarkę, dzięki której można ustawić filtr i przeglądać oferty bazując na ich cenie, lokalizacji i ilości miejsc noclegowych. Ofert jest mnóstwo i pochodzą z całego świata. Serwis to świetna alternatywa dla hoteli i pensjonatów, które mogą być droższe i oferować mniej udogodnień. To także dobry sposób na poznanie zwyczajów i kultury danego państwa, często bowiem dzieli się dom razem z jego stałymi mieszkańcami.

Jak sprawić by nocleg był jeszcze tańszy?

W internecie można znaleźć informacje o kodach rabatowych. Kupon Airbnb może na przykład uprawniać nowych użytkowników do odebrania powitalnej zniżki w wysokości 100 zł. Serwis nagradza także osoby przyciągające nowych użytkowników. Za każdą nową osobę, która zaloguje się na stronie i dokona rezerwacji, przyznawane są dodatkowe benefity.

Szybka rejestracja w Airbnb

Zakładanie konta na Airbnb jest wyjątkowo proste i zajmuje dosłownie kilka chwil. Wystarczy uzupełnić swoje dane osobiste i wprowadzić numer karty kredytowej. Plusem serwisu są płatności bezgotówkowe, co eliminuje ewentualne nieporozumienia na miejscu i ogranicza do minimum wyłudzenia gotówki przez nieuczciwych gospodarzy.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Serwis Airbnb oferuje tanie noclegi i jest w stu procentach bezpieczny. Pracownicy czuwają nad tym, aby oferty były wiarygodne i dokładnie opisane. W każdym momencie pobytu możliwy jest telefoniczny bądź mailowy kontakt z obsługą portalu, która w razie konieczności może interweniować w przypadku jakiegokolwiek sporu. Użytkownicy mają również możliwość wystawiania recenzji po zakończeniu pobytu. Jeszcze bardziej wpływa to na poprawę bezpieczeństwa i wiarygodność oferty. Strona zakłada możliwość komunikacji między wynajmującym a gospodarzem, ale korespondencja odbywa się wyłącznie na łamach serwisu – dzięki temu nie ma mowy o żadnych nieuczciwych układach.

Dodatkowe opłaty w Airbnb

Strona internetowa zarabia na pośrednictwie między gospodarzami a podróżnikami. Przez to nalicza drobne opłaty serwisowe, które zwykle stanowią kilka procent od całej wartości rezerwacji. W kwestii dodatkowych opłat warto czytać warunki zakwaterowania. Gospodarze czasem wymagają uiszczenia kaucji, która blokowana jest na karcie kredytowej. Przy okazji dłuższych pobytów naliczana jest także opłata za sprzątanie.

A Ty jakie masz doświadczenia z Airbnb? Wolisz wczasy na własną rękę, czy turystykę zorganizowaną?

Posted in

Michał Piotrowicz

Od kiedy dostałem pierwszy komputer wiedziałem, że to będzie moja pasja. Jestem po studiach w Anglii, obecnie pracuję w jednej z bardziej renomowanych korporacji, a artykuły piszę hobbystycznie. Moją słabością, do której mogę się przyznać bez żadnych wyrzutów, są zabytkowe samochody. W wolnych chwilach pomagam bratu w ich renowacji. Kto by nie chciał poczuć wiatru we włosach, jadąc oryginalnym Caddilaciem?

6 komentarzy


 1. Korzystam systematycznie z Airbnb do wyjazdów prywatnych. Firmowo akurat nie, choć wiem, że wiele osób korzysta z tego serwisu również w pracy. Jak na razie jestem zadowolona, choć raz miałam problemy z gospodarzem. Niestety jakiekolwiek dochodzenie własnych praw nie zawsze jest takie proste i przyjemne.

  Odpowiedz

 2. Ja na szczęście nie miałem żadnych nieprzyjemnych sytuacji, ale prawdopodobnie jestem mniej doświadczony. Do tej pory wynajmowałem mieszkanie przez Airbnb 4 razy i właśnie zabieram się za szukanie czegoś na sierpniowy urlop. Szkoda, że ten kupon Airbnb działa tylko dla nowych klientów, bo chętnie bym znów wykorzystał jakąś zniżkę. W końcu kto nie lubi płacić mniej?

  Odpowiedz

 3. Ja na razie 2 razy byłam na wakacjach z airbnb i wszystko poszło jak z płatka. Ale trzeba wziąć pod uwagę jeden fakt. Ja z góry skreślam wszystkie oferty, które są określone jako nowość. Ponadto biorę pod uwagę jedynie oferty, które mają kilka opinii dotychczasowych klientów. Nie wierzę w wyjątkowe znaleziska i inne niesamowite okazje. Czy macie może kupon rabatowy na kolejne podróże? Ja wykorzystałam ten na pierwszą podróż i zapłaciłam faktycznie mniej, ale przydałoby się jeszcze, Hehe.

  Odpowiedz

  1. Pełna zgoda odnośnie nowych ofert. Można trafić na perełkę w dobrej cenie, gdy gospodarz chce rozruszać biznes, a przez to zdobyć pozytywne opinie. Ale kto będzie ryzykować? Można sobie na to pozwolić wynajmując coś na kilka dni, o ile oczywiście ktoś lubi odrobinę ryzyka. Ja już wolę nie ryzykować Szukam ofert na Airbnb, które mają przynajmniej 5 pozytywnych ocen.

   Odpowiedz

 4. To jest ciekawe, że wczasy na południu Europy potrafią być tańsze niż nad Bałtykiem. Wystarczy wejść na airbnb i porównać oferty. Dlatego ja więcej nad polskie morze nie jeżdżę. Bo po co i za jakie pieniądze? Żeby zjeść importowaną rybę i spędzić czas wśród Januszów oraz Grażynek? Dziękuję, postoję.

  Odpowiedz

 5. Ja wiem, że znajdą się wielbiciele polskich atrakcji, ale na mój gust to się nie kalkuluje. Wolę poznawać obce kultury, smakować innych kuchni i cieszyć się egzotycznymi widokami. Czy jest to droższe? Owszem, może być droższe, ale nie musi. Teraz w erze tanich przewoźników samolotowych można wyskoczyć na przedłużony weekend do Izraela za 99 czy 199 złotych. Do tego oczywiście dochodzą pozostałe koszty, ale w Polsce też trzeba za coś jeść czy spać. Dlatego ja wolę dalsze eskapady przy wykorzystaniu możliwości, jakie dają tanie linie lotnicze oraz mieszkania z Airbnb. Wykorzystując kupon rabatowy wychodzi jeszcze taniej. Do odważnych świat należy, dosłownie!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *