Klienci są coraz bardziej wymagający, dlatego większość firm zwraca dużą uwagę na jakość obsługi klienta, ale również na szybkość realizacji zamówienia czy usługi. Okazuje się, że klienci wolą, jak firma sama zainicjuje kontakt, zamiast czekać 10 minut na połączenie. W tym kontekście bardzo dobrze sprawdzi się usługa callback, która umożliwia oddzwonienie do klienta, jeżeli zdecyduje się podać swój numer w formularzu.

Jak działa callback?

Callback widget to wtyczka, którą instaluje się na stronie internetowej, okienko pojawia się podczas, gdy odwiedzający jest w połowie przeglądania strony lub chce ją opuścić. Wtedy migająca słuchawka pojawia się na ekranie, powiadomienie informuje o tym, że można zostawić numer telefonu, a konsultant oddzwoni. Jest to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu możemy zatrzymać klientów, którzy z różnych powodów nie decydują się na złożenie zamówienia np. ze względu na brak wystarczającej wiedzy na temat danego produktu. W tym wypadku doradca oddzwania do klienta w możliwie, jak najkrótszym czasie, chyba, że zainicjowanie kontaktu nastąpiło poza godzinami pracy.

Instalacja oraz obsługa wtyczki Novocall nie jest trudnym zadaniem, do tego takie usługi są przystępne cenowo, przez co cieszą się dość dużą popularnością. Wdrożenie takiej usługi polega jedynie na dodaniu do kodu strony krótkiego kodu JavaScript metodą kopiuj, wklej. Nic trudnego. Każdy sobie z tym poradzi.

Korzyści z usługi callback

Główną korzyścią z zainstalowania usługi callback jest oczywiście większa liczba klientów, co przekłada się na zyski. Ważna jest również kwestia budowania pozytywnego wizerunku w sieci, zaufania do marki. Callback bardzo dobrze wpływa również na jakość obsługi klienta. Doradca może bardzo szybko zareagować na zgłoszenie klienta, także ten nie zdecyduje się na skorzystanie z oferty konkurencji.

Czy warto?

Z całą pewnością warto zdecydować się na skorzystanie z wtyczki callback, tym bardziej, że nie jest to drogie rozwiązanie, a może przynieść naprawdę duże korzyści. Po zainstalowaniu widgetu można liczyć na większe zainteresowanie naszą ofertą, co przekłada się na wyższe dochody oraz pochlebne opinie. Znam przypadki, że koszt narzędzia zwrócił się po pierwszym telefonie zamówionym przez klienta.