Mimo, że VPN staje się coraz bardziej popularne, wiele osób wciąż nie wie, czym dokładnie jest, do czego się to stosuje i co sprawia, że staje się tak pożądane?

Co to jest VPN? O sieciach słów kilka

VPN to nic innego, jak wirtualna sieć prywatna. To także bezpieczne i szyfrowane połączenie pomiędzy dwiema sieciami, bądź między siecią, a użytkownikiem. Dzięki VPN przeglądanie internetu anonimowo jest możliwe. Działanie VPN porównać można do serfowania po internecie, tylko z większym bezpieczeństwem. Nie jesteśmy już dłużej narażeni na śledzenie ze strony hakerów, którzy sprawdzają nasze dane czy adres IP. Użytkownik VPN przestaje być łatwy do wytropienia. Słowem więc – VPN stosuje się do bezpiecznego i szyfrowanego korzystania z sieci bez obaw o nasze dane osobowe. Anonimowość – tak w skrócie można podsumować działanie tych serwerów.

Czym VPN różni się od proxy?

Wiele osób zastanawia się, czym NordVPN różni się od proxy. Serwery te dzieli naprawdę wiele. Po pierwsze – proxy nie jest w żaden sposób szyfrowane. Możemy być więc podglądani, a nasze dane wyłudzane i wykorzystywane. W przypadku NordVPN taka sytuacja nie może mieć miejsca: wszystko jest zabezpieczone, a adres IP zmieniony aby nasza lokalizacja pozostawała anonimowa. Również cena jest czynnikiem różniącym te dwie sieci. Za NordVPN zapłacimy więcej, jednak jak już wiadomo – za bezpieczeństwo trzeba płacić. Serwer VPN zapewni nam dzięki temu anonimowość, zabezpieczając wszystkie pliki i przesyłane wiadomości.

Kupon rabatowy na NordVPN

NordVPN jest najlepszą ofertą również ze względu na cenę. Mimo, że jest ona wyższa od cen serwerów proxy, wciąż zajmuje czołowe miejsca w rankingach jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup NordVPN. Wiele sieci VPN oferuje dodatkowo własny system rozpoznawania nazw, przez to możliwe jest blokowanie potencjalnych cyberataków. Zwiększa się liczba użytkowników, którzy cenią sobie bezpieczeństwo podczas zakupów i innych transakcji dokonywanych internetowo.