Wiele dzisiaj się mówi na temat przeróżnych programów ułatwiających zarządzanie social mediami. Takie programy są przydatne nie tylko dla firm, ale także i czasem dla osób prywatnych, które chcą podzielić się szeroko swoimi ideami, produktami czy umiejętnościami. Warto jednak podkreślić, że ostatnimi czasy na rynku pojawił się nowy produkt – Stackposts. Jakie są jego cechy? Co go wyróżnia pośród innych programów? Czy może on stanowić wartościową alternatywę dla programów takich jak Hootsuite czy Buffer albo też PromoRepublic lub SocialBee?

Podstawowe możliwości Stackposts

Przede wszystkim należy oczywiście napisać, że Stackposts charakteryzuje się tymi wszystkimi cechami, jakie posiadają programy do zarządzania mediami społecznościowymi. A zatem bez konieczności wchodzenia na poszczególne konta możemy bez problemu wygenerować posta czy wstawić zdjęcie albo filmik. Oczywiście program ma także wszelkie możliwości zrobienia tego w sposób bardzo estetyczny.

Główne zalety Stackposts

Warto jednak teraz omówić rzeczy, które w pewien sposób odróżniają ten program od innych. Otóż standardowo mamy do dyspozycji za darmo pewien podstawowy pakiet, który to zawiera jednakże tylko zwyczajne media społecznościowe. W takich podstawowych pakietach znajdziemy wiele obostrzeń, zatem skuteczna promocja w internecie będzie poważne utrudniona. Z kolei zaś rozszerzenie podstawowego pakietu kosztuje rokrocznie pewną sumę.

Kreatorzy Stackposts zaś inaczej zupełnie podeszli do tego problemu. Otóż tu płacimy jednorazowo za samą możliwość pobrania programu. Niemniej jednak opłata ta jest tylko raz, nie płacimy za żadne rozszerzenia czy aktualizacje. Oprócz tego zyskujemy dostęp do praktycznie każdego konta związanego z social media. Opłata wynosi 34 dolary – nie jest to w żadnych razie wygórowana cena jak za możliwość nielimitowanego zarządzania social mediami.

Warto także powiedzieć o tym, że Stackposts instalowany jest na własnym serwerze. Jest to także narzędzie bardzo praktyczne i wygodne.

Stackposts dla grup

Oczywiście warto wspomnieć o tym, że program Stackposts stworzył pewne swoje sekcje dla grup. Wówczas mamy administratora danych i członków grupy. Istotne są tutaj przede wszystkim możliwości statystyczne – bez problemu otrzymamy informacje, ile postów było w ciągu jednego dnia, które cieszyły się największą popularnością, kto na nie zareagował, kto odebrał dane maile itd. W ten sposób możemy modyfikować kampanię reklamową tak, aby przyniosła nam jak najwięcej korzyści.

Co jeszcze można powiedzieć o tym programie? Otóż kupując go, mamy możliwość przez 6 miesięcy korzystania z pomocy.

Reklama w serwisach społecznościowych

Wiele osób pewnie w tym momencie zapyta, czy rzeczywiście taka reklama jest tak skuteczna? Czy warto się w to bawić? Zdecydowanie tak – wystarczy zresztą spojrzeć na nas samych. Jak często śledzimy ulubione marki na Facebooku, najlepszych projektantów na Instagramie, a na YouTubie oglądamy filmiki, jak coś zrobić czy zaaranżować? Stackposts może przynieść nam bardzo szybko naprawdę doskonałe efekty – zdecydowanie warto się nad tym zastanowić.