Jak wskazują obecne badania, rynek domen w Polsce rośnie dość szybko. Stąd też rosnące zainteresowanie domenami. W krajach zachodnich jest to branża bardzo dobrze rozwinięta. Można wymieniać przykłady domeniarzy osiągających zdumiewające sukcesy finansowe na sprzedaży domen internetowych.

Z pewnością wiele osób powiązanych z domenami w Polsce szuka możliwości odzwierciedlenia osiągnięć domeniarzy z USA czy Indii. Oczywiste jest, że najpokaźniejszymi dochodami cieszyć można się w przypadku domen słownikowych. Takich, które bezpośrednio wiążą się z danym rodzajem branży, usługi. Takie domeny jest jednak niezmiernie trudno nabyć na rynku pierwotnym. Pozostaje zatem kupowanie domen wygasających.

Domeny spadające mogą być bardzo wartościowe. Oczywiście nie powinniśmy polegać tu na wyczuciu. Występują pewne parametry, które stanowią o wartości danej wygasającej domeny internetowej. Tych parametrów jest naprawdę sporo. Zależnie od przeznaczenia domeny internetowej ważności nabierają poszczególne z nich.

Gdy polujemy na wygasłe domeny z zamiarem używania ich do działań SEO lub dalszej odsprzedaży, musimy precyzyjnie sprawdzać wartości z nimi związane. Aby dobrze i rzetelnie zweryfikować tyle wskaźników dla bardzo dużych ilości domen internetowych niezbędne będzie dobre oprogramowanie. Weryfikowanie bowiem poszczególnych parametrów manualnie, wykorzystując wszelkiego rodzaju narzędzia on-line jest zbyt czasochłonne i trudne.