Mijające terminy realizacji projektów, o których przypominają się już kontrahenci, to sytuacje mocno stresujące i wprowadzające chaos w działalność samej firmy, jak i zespołu, który wykonuje zadanie. Aby usprawnić zarządzanie projektami, oraz zarządzanie samym zespołem, warto wdrożyć aplikację ClickUp, której funkcje pomagają w efektywnym prowadzeniu każdego zadania od początku do końca, omijając po drodze, dobrze znane, sytuacje podbramkowe, niejasności lub błędy. W jaki sposób oprogramowanie ułatwia codzienną pracę?

Zarządzanie zespołem, czyli kto za co odpowiedzialny?

Każdy projekt wymaga specjalistów. Im większe zlecenie – tym więcej zaangażowanych osób. Wiadomym jest też, że komunikacja między poszczególnymi komórkami jest bardzo ważna, a jeśli część zadań jest przeniesiona w teren i nie ma możliwości zwołania spotkań wszystkich członków w nagłych sytuacjach? Aplikacja ClickUp kumuluje nie tylko imienne pozycje uczestników projektu, powołanych przez administratora, ale pozwala też na szybką wymianę zdań, kiedy zachodzi taka potrzeba. Co więcej, wszystkie podjęte decyzje mogą być na bieżąco wprowadzane do systemu i wirtualnie udokumentowane.

Możesz dostosować ClickUp pod swoje potrzeby

Platforma ClickUp dzięki szeroko opracowanym funkcjom, pozwala na wykreowanie takiego modelu projektowego, który od początku pracy nad zadaniem będzie czytelny dla wszystkich zaangażowanych osób. Dzięki estetycznym listom punktowym, wszystkie wymagane do zrobienia czynności przyporządkowane są konkretnemu pracownikowi, opisane i osadzone w czasie. Dzięki temu, cały zespół wie co ma robić i do kogo zwrócić z ewentualnymi pytaniami lub niejasnościami.

Zdalne zarządzanie projektami w ClickUp

Cenną funkcją aplikacji ClickUp jest możliwość jej wykorzystania w terenie, ponieważ oprogramowanie działa na wszystkich, możliwych systemach operacyjnych tj. Windows, Android i iOS. Co więcej, wersja mobilna nie różni się od platformy dostępnej na przeglądarce – jest tak samo czytelna i działa sprawnie. Jak to działa w praktyce?

Współpraca i nadzór pracowników w ClickUp

Zarządzanie projektami i zarządzanie zespołem często opiera się na decyzjach osób przełożonych lub odpowiedzialnych za wykonanie zlecenia. Decyzyjność nie powinna być jednak uzależniona od obecności przy komputerze. Współczesny świat, jak i sama działalność firm, opierają się na mobilności i częstej pracy za zewnątrz, dlatego aplikacja ClickUp może towarzyszyć wszystkim czynnościom, wykonywanym poza zawodowym biurkiem.

Zarządzanie projektami i czasem w kalendarzu

Osadzanie ram czasowych projektu w zakresie oprogramowania – to jedno, ale automatyczne przeniesienie informacji do kalendarza, to drugie. Zarządzanie projektami za pomocą aplikacji ClickUp to nie tylko czytelny widok, wewnętrznego kalendarza, ale też sprawna migracja danych do terminarza Google’a, z którego na co dzień korzysta wielu ludzi. Synchronizacja zadań, może być zatem jeszcze bardziej czytelna. Każdy, kto posiada nawyk sprawdzania informacji w wirtualnym kalendarzu i korzysta z jego przypomnień, z pewnością doceni funkcję, jaką udostępnia aplikacja ClickUp.

Korzystam z ClickUp chyba na każdy możliwy sposób. Mam aplikację w Windows, apkę Android, ale też używam przez przeglądarkę internetową. Wszystko jest spójne i działa bezproblemowo. Wykorzystałem kod rabatowy ClickUp, aby do potrzeb zawodowych mieć pakiet premium. Prywatnie używam darmowej wersji.