W Sopocie ludzie narzekają na wodę?

Sopot

Ludzie mieszkający w domkach jednorodzinnych coraz częściej przekonują się do montażu w swoich domach stacji uzdatniających. Wynika to być może z faktu, iż zdrowy styl życia i dbałość o to co spożywamy, weszły na pierwszy plan. Po obejrzeniu programu telewizyjnego, w którym porusza się temat zdrowej żywności, ludzie skłonni są przywiązać większą wagę do tego co jedzą. Często w telewizji pojawia się także sprawa, jaką jest uzdatnianie wody. Sopot, Warszawa oraz inna duża aglomeracja posiada nie za dobrej jakości wodę w wodociągach. Jeżeli ktoś chce być pewny co do jakości wody, którą spożywa, jest zmuszony do instalacji filtrów do wody.

Najczęściej zakładanym systemem w mieszkaniach jest odwrócona osmoza. Jest to niezbyt duży zestaw filtrów, który bez komplikacji mieści się pod zlewem. Instalacja odwróconej osmozy jest dość prosta. Zawartymi w zestawie rurkami należy podpiąć się pod wężyk z zimną wodą. Potem woda przepływa przez specjalny filtr polipropylenowy, który oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych. Dalszym obiegiem woda trafia do filtra węglowego, który wydobywa z wody związki wielopierścieniowe, usuwa niedobry smak i zapach. Następnie woda przechodzi przez specjalną membranę. Jest to najważniejszy proces podczas filtrowania odwróconą osmozą. Membrana eliminuje wszelkie nieczystości, azotany, metale ciężkie, bakterie i wirusy. Na koniec woda przepływa przez końcowy filtr węglowy, który poprawia walory smakowe i zapachowe.

Więcej o uzdatnianiu wody w Sopocie pod adresem https://www.klarsan.eu/uzdatnianie,sopot.

Posted in

Michał Piotrowicz

Od kiedy dostałem pierwszy komputer wiedziałem, że to będzie moja pasja. Jestem po studiach w Anglii, obecnie pracuję w jednej z bardziej renomowanych korporacji, a artykuły piszę hobbystycznie. Moją słabością, do której mogę się przyznać bez żadnych wyrzutów, są zabytkowe samochody. W wolnych chwilach pomagam bratu w ich renowacji. Kto by nie chciał poczuć wiatru we włosach, jadąc oryginalnym Caddilaciem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *