Chciałbym przedyskutować sprawę procesu jakim jest uzdatnianie wody. Bielsko-Biała, jako jedno z większych polskich miast posiada naprawdę brudną wodę. Przez to filtry do wody zyskują należytą popularność. Ludzie chcą zatroszczyć się o stan wody w swoich mieszkaniach. Dostępne są różne urządzenia uzdatniające wodę.

Dużym uznaniem cieszy się odwrócona osmoza. Jest to mały produkt, często mieszczący się w szafce pod zlewem. Niestety, filtr RO filtruje tylko wodę w kranie, pod którym został zamontowany. Jeśli chcemy generalnie uzdatnić sobie wodę w całym domu musimy zamontować filtr zbiorczy na wejściu rur wodociągowych do budynku.

Na ogół takie urządzenia montuje się w garażu. Mowa tutaj o konkretnych kolumnach stojących, zaopatrzonych w głowicę sterującą i zbiornik z solanką. Kolumnę filtrującą musimy zasypać konkretnym złożem. W zależności od jakości wody mamy do wyboru złoża zmiękczające, odżelaziające, odmanganiające i węglowe. Jeśli woda jest twarda, ale również posiada niewielką zawartość żelaza i manganu możemy zastosować złoże Crystal-Right. Kompleksowo oczyści wodę i pozbawi nas konieczności zakładania osobnych filtrów do wyłapywania żelaza i manganu.

Jak zbadać wodę w Bielsku-Białej? Sprawdź tutaj https://www.klarsan.eu/uzdatnianie,bielsko-biala