Korzystanie z miękkiej wody może przynieść wiele korzyści. Mowa tu nie tylko o korzyściach finansowych, ale również o komforcie korzystania z wody, rzadszym sprzątaniu, doskonałym stanie kotła grzewczego, domowych urządzeń, idealnej kondycji włosów oraz skóry, aromatycznych napojach i daniach na bazie takiej wody. Takie efekty można uzyskać z odpowiednio dobranym zmiękczaczem wody!

Twarda woda – trzeba się z tym uporać!

Wysoki stopień twardości wody jest zjawiskiem, które występuje niemal w każdym regionie Polski. Skutkami regularnego korzystania z twardej wody jest przede wszystkim fakt, że pozostawia po sobie wapienny osad, zwany powszechnie kamieniem kotłowym. Po drugie taka woda trudno zwilża powierzchnie i bardzo ciężko rozpuszczają się w niej inne środki, w tym detergenty czy kosmetyki. Nie jest w stanie ich dokładnie spłukać. To same problemy! Więcej w artykule: Twardość wody w Polsce potrafi przysporzyć kłopotów

2 niezwykłe zmiękczacze wody Ecoperla Vita

Z pomocą w walce z twardą wodą w domu przychodzą dwa niezwykle solidne i kompaktowe zmiękczacze wody z serii Ecoperla Vita:

  • Ecoperla Vita 12 – to malutki zmiękczacz wody, z 12 litrami żywicy jonowymiennej. Świetnie sprawdzi się do małych gospodarstw domowych, gdzie mieszka 1-2 osoby. Ze względu na wymiary oraz budowę, może posłużyć również zamontowany w bloku. Jeśli tylko pozwalają na to warunki, z pewnością sprawdzi się świetnie
  • Ecoperla Vita 25 – to już nieco większy zmiękczacz wody, który odpowiada oczekiwaniom rodziny 4-5 osobowej. Przy standardowym zużyciu wody w domu jednorodzinnym będzie nieoceniony i błyskawicznie upora się z problemem twardej wody. W zbiorniku znajduje się 25 litrów żywicy jonowymiennej.

Zmiękczacze wody z serii Ecoperla Vita znajdziecie w sklepie internetowym filtry-do-wody.info

Najlepsze, markowe komponenty

Seria kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Vita została stworzona w oparciu o najlepsze na rynku komponenty. Wybierając tą serię, można mieć pewność trwałości i niezawodności za rozsądne pieniądze. Kompaktowa obudowa jest bardzo funkcjonalna i podobnie jak bezawaryjna głowica sterująca, powstała przy współpracy z amerykańską firmą Clack. Złoże to z kolei monosferyczna żywica jonowymienna bardzo wysokiej jakości. Jej trwałość to średnio nawet 10 lat. Nad prawidłowym działaniem i niskimi kosztami eksploatacji czuwa Ecoperla Perfect System. Polska marka Ecoperla oferuje aż 10 lat gwarancji na cały produkt!