Jakie urządzenia są potrzebne, gdy posiada się studnię głębinową?

Studnia głębinowa

Inwestycja w studnię głębinową jest obecnie coraz bardziej popularna, szczególnie jeśli dom znajduje się na działce, do której nie jest doprowadzony wodociąg. Także w miejscach uzbrojonych w węzeł wodny, posiadacze wystarczająco dużego terenu chętnie budują studnie głębinowe, ponieważ jest to doskonały sposób na pozyskanie tańszej wody do wykorzystywania w gospodarstwie domowym.

Jak wybierać stacje uzdatniania wody ze studni?

Aby wyposażyć studnię głębinową w odpowiednie urządzenia, należy przed rozpoczęciem inwestycji pobrać próbki wody, które powinny być poddane badaniom fizykochemicznym oraz bakteriologicznym przez miejscową stację sanitarno-epidemiologiczną. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wyniki badań potwierdzą dokładne parametry wody, takie jak mętność, barwę, smak, odczyn oraz wartość pierwiastków chemicznych, w tym metali ciężkich. Od tego, w jaki sposób woda jest zanieczyszczona, zależy dobór odpowiednich urządzeń do uzdatniania.

Urządzenia są potrzebne do uzdatniania wody ze studni

Do podstawowych urządzeń, które mają wpływ na poprawę struktury wody należy odżelaziacz wody, a także lampa UV do wody, która ma za zadanie eliminację nadmiernej flory bakteryjnej. Dobrym rozwiązaniem jest stacja wielofunkcyjna, która pełni jednocześnie rolę kilku urządzeń i jest o wiele prostsza w obsłudze, ponieważ wymaga tylko okresowej wymiany filtrów. Jedno urządzenie zastępuje kilka innych, dlatego warto rozważyć wyposażenie w nią studni głębinowej.

Posted in

Zofia Karmazyn

40-latka żyjąca pełnią życia. Karierę w marketingu rozpoczęła dość późno, bo dopiero 5 lat temu. Po odchowaniu córki postanowiła zmienić swoje życie z przykładnej gospodyni domowej w kobietę sukcesu. Żadnych wyzwań się nie boi, a szaleństwo to jej drugie imię. Już skakała na bungee, bo właśnie taki prezent sobie zażyczyła na urodziny. Samorealizacja jest dla niej równie ważna, co rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *